Yeni Azərbaycan Partiyasının ərazi partiya təşkilatında hesabat-seçki yığıncağı keçirilib
Yeni Azərbaycan Partiyası Gədəbəy rayonunun Pərizamanlı kənd ərazi partiya təşkilatında hesabat-seçki yığıncağı keçirilib.
Yığıncaqda YAP Gədəbəy rayon təşkilatının sədri Rüstəm Nağıyev, ərazi partiya təşkilatının üzvləri iştirak ediblər.
Yığıncağı giriş sözü ilə açan YAP Gədəbəy rayon təşkilatının sədri Rüstəm Nağıyev Yeni Azərbaycan Partiyasının Ümummilli Lider Heydər Əliyevin siyasi irsi əsasında yaradıldığını və fəaliyyət göstərdiyi dövrdə ölkənin ictimai-siyasi həyatında aparıcı mövqe qazandığını bildirib. Çıxışda qeyd olunub ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin müəyyən etdiyi siyasi xətt bu gün Prezident, Yeni Azərbaycan Partiyasının Sədri cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir. Vətən müharibəsində əldə edilmiş Qələbədən sonra yaranmış yeni reallıqlar şəraitində Azərbaycanın qarşıya qoyduğu strateji hədəflərə doğru inamla irəliləməsi həyata keçirilən siyasətin nəticəsidir.
Yığıncaqda çıxış edən Rüfət İmamquliyev, Niyaz Qasımov Yeni Azərbaycan Partiyasının müstəqil Azərbaycan dövlətinin möhkəmlənməsində və davamlı inkişafında mühüm rol oynadığını vurğulayıb, partiyanın ölkənin ictimai-siyasi həyatında aparıcı qüvvə olduğunu qeyd ediblər.
Daha sonra ərazi partiya təşkilatının hesabat dövrü ərzində fəaliyyəti barədə hesabat məruzəsi dinlənilib. Məruzə ətrafında aparılan müzakirələr zamanı ərazi partiya təşkilatının fəaliyyəti qənaətbəxş qiymətləndirilib.
Yığıncaqda təşkilati məsələlərə baxılıb. Partiya üzvlərinin səsverməsi nəticəsində Alıyev Nemət Front oğlu Pərizamanlı kənd ərazi partiya təşkilatının sədri, Qasımov Niyaz Talıb oğlu isə sədrin müavini seçilib.
Yığıncağın sonunda YAP Gədəbəy rayon təşkilatının sədri Rüstəm Nağıyev yeni seçilmiş sədr və sədr müavinini təbrik edərək onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb və partiya üzvlərini təşkilatın fəaliyyətində daha fəal iştirak etməyə çağırıb.