Heydər Əliyev
yeni azerbaycan logo

Ana səhifə / İdman / AVRO-2024-ün təqvimi

AVRO-2024-ün təqvimi

12.06.2024 [12:14]

İyunun 14-də Almaniyada futbol üzrə Avropa çempionatına start veriləcək.

"Report"un məlumatına görə, turnirdə 24 komanda mübarizə aparacaq.

Bir ay davam edəcək yarışda 51 matç baş tutacaq.

Qeyd edək ki, Avropa çempionatına iyulun 14-də yekun vurulacaq.

AVRO-2024-ün təqvimi

14 iyun

A qrupu: 23:00. Almaniya – Şotlandiya (Münhen)

15 iyun
A qrupu: 17:00. Macarıstan – İsveçrə (Köln)
B qrupu: 20:00. İspaniya – Xorvatiya (Berlin)
B qrupu: 23:00. İtaliya – Albaniya (Dortmund)

16 iyun
D qrupu: 17:00. Polşa – Niderland (Hamburq)
C qrupu: 20:00. Sloveniya – Danimarka (Ştutqart)
C qrupu: 23:00. Serbiya – İngiltərə (Helzenkirhen)

17 iyun
E qrupu: 17:00. Rumıniya – Ukrayna (Münhen)
E qrupu: 20:00. Belçika – Slovakiya (Frankfurt)
D qrupu: 23:00. Avstriya – Fransa (Düsseldorf)

18 iyun
F qrupu: 20:00. Türkiyə – Gürcüstan (Dortmund)
F qrupu: 23:00. Portuqaliya – Çexiya (Leyptsiq)

19 iyun
B qrupu: 17:00. Xorvatiya – Albaniya (Hamburq)
A qrupu: 20:00. Almaniya – Macarıstan (Ştutqart)
A qrupu: 23:00. Şotlandiya – İsveçrə (Köln)

20 iyun
C qrupu: 17:00. Sloveniya – Serbiya (Münhen)
C qrupu: 20:00. Danimarka – İngiltərə (Frankfurt)
B qrupu: 23:00. İspaniya – İtaliya (Helzenkirhen)

21 iyun
E qrupu: 17:00. Slovakiya – Ukrayna (Düsseldorf)
D qrupu: 20:00. Polşa – Avstriya (Berlin)
D qrupu: 23:00. Niderland – Fransa (Leyptsiq)

22 iyun
F qrupu: 17:00. Gürcüstan – Çexiya (Ştutqart)
F qrupu: 20:00. Türkiyə – Portuqaliya (Dortmund)
E qrupu: 23:00. Belçika – Rumıniya (Köln)

23 iyun
A qrupu: 23:00. İsveçrə – Almaniya (Frankfurt)
A qrupu: 23:00. Şotlandiya – Macarıstan (Ştutqart)

24 iyun
B qrupu: 23:00. Albaniya – İspaniya (Düsseldorf)
B qrupu: 23:00. Xorvatiya – İtaliya (Leyptsiq)

25 iyun
D qrupu: 20:00. Niderland – Avstriya (Berlin)
D qrupu: 20:00. Fransa – Polşa (Dortmund)
C qrupu: 23:00. İngiltərə – Sloveniya (Köln)
C qrupu: 23:00. Danimarka – Serbiya (Münhen)

26 iyun
E qrupu: 20:00. Slovakiya – Rumıniya (Frankfurt)
E qrupu: 20:00. Ukrayna – Belçika (Ştutqart)
F qrupu: 23:00. Gürcüstan – Portuqaliya (Helzenkirhen)
F qrupu: 23:00. Çexiya – Türkiyə (Hamburq)

29 iyun
Matç 38. 1/8 final: 20:00. A qrupunda 2-ci - B qrupunda 2-ci (Berlin)
Matç 37. 1/8 final: 23:00. A qrupunda 1-ci - C qupunda 2-ci (Dortmund)

30 iyun
Matç 40. 1/8 final: 20:00. C qrupunda 1-ci - D/E/F qruupunda 3-cü (Helzenkirhen)
Matç 39. 1/8 final: 23:00. B qrupunda 1-ci - A/D/E/F qrupunda 3-cü (Köln)

1 iyul
Matç 42. 1/8 final: 20:00. D qrupunda 2-ci - E qrupunda 2-ci (Düsseldorf)
Matç 41. 1/8 final: 23:00. F qrupunda 1-ci - A/B/C qrupunda 3-cü (Frankfurt)

2 iyul
Matç 43. 1/8 final: 20:00. E qrupunda 1-ci - A/B/C/D qrupunda 3-cü (Münhen)
Matç 44. 1/8 final: 23:00. D qrupunda 1-ci - F qrupunda 2-ci (Leyptsiq)

5 iyul
Matç 45. 1/4 final: 20:00. 39-cu matçın qalibi - 37-ci matçın qalibi (Ştutqart)
Matç 46. 1/4 final: 23:00. 41-ci matçın qalibi - 42-ci matçın qalibi (Hamburq)

6 iyul
Matç 48. 1/4 final: 20:00. 40-cı matçın qalibi - 38-ci matçın qalibi (Düsseldorf)
Matç 47. 1/4 final: 23:00. 43-cü matçın qalibi - 44-cü matçın qalibi (Berlin)

9 iyul
Matç 49. yarımfinal: 23:00. 45-ci matçın qalibi - 46-cı matçın qalibi (Münhen)

10 iyul
Matç 50. yarımfinal: 23:00.47-ci matçın qalibi - 48-ci matçın qalibi (Dortmund)

14 iyul
Matç 51. Final: 23:00. 49-cu - 50-ci matçın qalibi (Berlin)

Paylaş:
Baxılıb: 175 dəfə

Xəbər lenti

Hamısına bax

Xəbər lenti

Xəbər lenti

Sosial

Sosial

Sentyabr ayından...

12 İyul 11:00

Sosial

Ədəbiyyat

Dünya

Xəbər lenti

MEDİA

Xarici siyasət

Siyasət

Sülh gündəliyi

12 İyul 10:20

Siyasət

Gündəm

Xəbər lenti

İqtisadiyyat

Arxiv
B Be Ça Ç Ca C Ş
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31